Skip to content
Zespół

Dermatolog, Wenerolog Martyna Sztrajch

Dermatolog, Dermatolog dziecięcy, Wenerolog Martyna Sztrajch
Martyna Sztrajch - ZnanyLekarz.pl

Rejestracja na wizytę do dermatologa i wenerologa:


 

Sylwetka specjalistki dermatologii

Szkolenie specjalizacyjne w zakresie dermatologii i wenerologii odbyłam w Klinice Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób skóry u dzieci i dorosłych. Wykonuję zabiegi z wykorzystaniem metod kriochirurgii i elektrokoagulacji. Uczestniczę w licznych szkoleniach i konferencjach, stale poszerzając swoją wiedzę dermatologiczną.

Przyjmuję w ramach konsultacji dermatologicznych zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Zakres diagnostyki i leczenia
w dermatologii

Dermatologia jako specjalność medyczna zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem
i zapobieganiem problemom skóry, włosów i paznokci, obejmując szeroki zakres problemów od łagodnych po ciężkie, w tym raka skóry. Leczenie dermatologiczne obejmuje atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, nadpotliwość, trądzik, choroby przenoszone drogą płciową, problemy z włosami i skórą głowy oraz schorzenia paznokci. Metody leczenia stosowane przez dermatologów obejmują leczenie farmakologiczne, zabiegi chirurgiczne i zmiany stylu życia.

Wenerologia – Specjalność Dermatologa czy oddzielna dziedzina?

Wenerologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami przenoszonymi drogą płciową, które często objawiają się przez zmiany skórne i błon śluzowych. Specjalista w dziedzinie dermatologii zdobywa również niezbędną wiedzę do diagnozowania i leczenia chorób przenoszonych drogą płciową, stając się dermatologiem-wenerologiem. Wśród powszechnych chorób przenoszonych drogą płciową znajdują się takie jak kiła, rzeżączka, chlamydia, kandydoza, brodawki narządów płciowych, bakteryjne zapalenie pochwy, opryszczka, rzęsistkowica oraz ureaplazmoza. Dermatolog-wenerolog jest w stanie leczyć te choroby, stosując różnorodne metody diagnostyczne, w tym testy na rzeżączkę, rzęsistkowicę, infekcje grzybicze, mykoplazmę, ureaplazmę, chlamydię trachomatis, infekcję HPV oraz hodowle bakteryjne, a także badania krwi na HIV, kiłę, chlamydię trachomatis, opryszczkę narządów płciowych i wirusowe zapalenie wątroby typu C.


 

Szczególne zainteresowania dermatologa

 • Znamiona barwnikowe – ocena dermatoskopowa celem wykluczenia czerniaka złośliwego
 • Łuszczyca
 • Brodawki wirusowe
 • Trądzik pospolity
 • Trądzik różowaty
 • Atopowe zapalenie skóry

 

Wykonywane zabiegi

 • kriochirurgia
 • elektrokoagulacja

 

Przygotowanie do wizyty  u dermatologa i wenerologa

 • Aktualna lista leków (nazwy, dawki, częstotliwość przyjmowania)
 • Wszelka dokumentacja medyczna związana z problemem
 • Nie ma konieczności wykonywania badań przed wizytą – Pani Doktor podczas wizyty zaleci dalszą ścieżkę diagnostyczno-terapeutyczną
 • Zgłoś swoją nieobecność – jeśli nie możesz przyjść na umówioną wizytę, pamiętaj, aby ją odwołać

 

Powiązane strony