Skip to content
Zespół

Psycholog Mateusz Kapłon

Rejestracja na wizytę
  • telefoniczna: 451 511 961
  • mailowa: rejestracja@pcmclinic.pl
  • aplikacje: ZnanyLekarz i MyDr

 
Sylwetka

Magister psychologii o specjalności psycholog kliniczny, absolwent Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Pracuje jako psycholog dziecięcy, zajmując się głównie wspieraniem rozwoju dzieci i młodzieży oraz ich wsparciem w kryzysie. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłem w Towarzystwie Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko oraz prowadząc warsztaty na oddziałach dziecięcym i młodzieżowym w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku.


 
Zakres diagnostyki i leczenia
  • Konsultacja psychologiczna

Jest pierwszym krokiem na drodze do rozpoznania problemów. Psycholog zbiera informacje na temat zgłaszanych trudności oraz dobiera najlepszą formę pomocy: wsparcie psychologiczne, interwencję kryzysową lub kieruje pacjenta do psychoterapeuty / lekarza psychiatry.

  • Wsparcie psychologiczne

Jest to pomoc dla osób, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Polega na regularnych spotkaniach, podczas których specjalista uświadomi, jakie jest źródło aktualnych trudności. Regularne spotkania obniżą poziom stresu, który towarzyszy pacjentom oraz sprawia, że będzie sobie z nim lepiej radzić.

  • Wspieranie rozwoju

A właściwie terapia psychologiczna, mająca na celu pracę nad deficytami pojawiającymi się w życiu każdego człowieka. Rozumienie własnych odczuć i emocji, dostrzeganie i wyznaczanie własnych granic oraz umiejętność budowania i dbania o relacje interpersonalne stanowią fundament zdrowia psychicznego.

Oferuję:

– Konsultacje dla rodziców, dotyczące niepokojących zachowań u dziecka, pokonywania trudności wychowawczych, wspierania dzieci w rozwoju;

– Zajęcia psychologiczne dla dzieci i młodzieży wymagających wsparcia np. przeżycia traumatyczne, depresja;

– Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społecznie dla dzieci i młodzieży doświadczających trudności społecznych lub zmagających się z problemami emocjonalnymi np. zaburzenia lękowe, odżywiania, zachowania agresywne, autoagresywne, powstałe w związku z przeżywanym stresem;

– Diagnoza psychologiczna;
– Przeprowadzanie badań i działań diagnostycznych;
– Wydawanie opinii psychologicznych.


 
Z jakimi objawami udać się do specjalisty?

Konsultacja z psychologiem jest wskazana przy wystąpieniu następujących objawów:

 – Zaburzenia emocjonalne
 – Zaburzenia lękowe
 – Depresja
 – Zaburzenia nastroju
 – Stres
 – Nerwica
 – Zaburzenia odżywiania
 – Niskie poczucie własnej wartości
 – Bezsenność

Jeśli zauważasz którekolwiek z powyższych objawów lub masz inne problemy, warto umówić się na wizytę u specjalisty.


 
Przygotowanie do wizyty
  • Na wizytę lekarską zaleca się zabranie całej dokumentacji medycznej, nawet jeśli wydaje się ona nieistotna dla pacjenta. 
  • Zgłoś swoją nieobecność – jeśli nie możesz przyjść na umówioną wizytę, pamiętaj by ją odwołać 
Powiązane strony