Neurolog Remigiusz Sokołowski
Rejestracja na wizytę
- telefoniczna: 451 511 961
- mailowa: rejestracja@pcmclinic.pl
- aplikacje: ZnanyLekarz i MyDr
Sylwetka
Specjalizuje się w leczeniu chorób neurologicznych. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie neurologii ukończyłem Klinice Neurochirurgii i Neurologii, Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Biziela w Bydgoszczy. Zajmowałem się tam leczeniem chorych dorosłych ze wszystkimi schorzeniami neurologicznymi, wymagającymi szybkiej diagnostyki i leczenia.
Konsultacji neurologicznych udzielam w gabinetach w Bydgoszczy, Toruniu i Grudziądzu. Podczas wizyty zbieram szczegółowy wywiad oraz przeprowadzam zindywidualizowane badanie neurologiczne. W trakcie wizyty jest również obecna asystentka medyczna, która zajmuje się kwestiami dokumentacji medycznej tak bym miał jak najwięcej czasu na rozmowę z pacjentem, badanie neurologiczne oraz szczegółowe wyjaśnienie problemu oraz strategii terapeutycznej.
Jako, że cały proces diagnostyczno-terapeutyczny jest czymś, czego nie da się załatwić na jednym spotkaniu po wizycie zapewniam razem z moim zespołem Polskich Centrów Medycznych, koordynację Opiekuna Pacjenta, dając możliwość nieograniczonego kontaktu mailowego oraz telefonicznego, dzięki czemu w każdym momencie pacjent jest w stanie skonsultować się ze mną w swojej sprawie.
Neurolog – Klucz do Zdrowia Twojego Układu Nerwowego
Neurolog to lekarz, który zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów. Te trzy komponenty tworzą nasz układ nerwowy, który jest centrum dowodzenia całego organizmu.
To on kontroluje wszystko, co myślimy, czujemy i robimy – od prostych ruchów rąk
po skomplikowane procesy myślowe.
Jakie więc zadania stoją przed neurologiem?
Zadania Neurologa
Neurolog ma za zadanie diagnozować i leczyć różnorodne zaburzenia neurologiczne. Aby to osiągnąć, musi posiadać dogłębną wiedzę na temat anatomii i funkcji układu nerwowego oraz rozmaitych stanów, które mogą go dotykać. Neurolog w swojej codziennej praktyce:
- Diagnozuje schorzenia: Przeprowadza szczegółowe wywiady medyczne, analizując historię chorób pacjenta i jego rodziny, a także dokonuje dokładnych badań neurologicznych.
- Zleca badania diagnostyczne: W razie potrzeby neurolog może zlecić badania krwi, moczu oraz obrazowe, takie jak rezonans magnetyczny (MRI) czy tomografia komputerowa (CT), aby precyzyjnie określić problem.
- Leczy i zarządza terapią: W zależności od diagnozy, neurolog może zalecić farmakoterapię, fizjoterapię czy inne metody leczenia.
Kiedy Należy Odwiedzić Neurologa?
Niektóre objawy mogą wskazywać na konieczność wizyty u neurologa. Warto skonsultować się z tym specjalistą, jeśli doświadczasz:
- Zaburzeń pamięci lub zapominania.
- Utraty przytomności czy napadów.
- Zaburzeń smaku, węchu lub problemów ze wzrokiem.
- Drętwienia, mrowienia czy asymetrii twarzy.
- Zawrotów głowy, dzwonienia w uszach, problemów ze słuchem.
- Trudności w połykaniu, chrypki, trudności w poruszaniu szyją czy językiem.
- Osłabienia mięśni, drżenia, skurczów, bólu przypominającego porażenie prądem.
- Bólu głowy, szyi czy pleców, problemów z równowagą czy wstrząsów.
Neurolog jest w stanie zidentyfikować przyczyny tych objawów i opracować skuteczny plan leczenia, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Szczególne zainteresowania
- zespoły bólowe kręgosłupa (szczegółowe badanie neurologiczne oraz manualne, kwalifikacja do indywidualnej terapii farmakologicznej oraz odpowiedniej fizjoterapii)
- zawroty głowy i zaburzenia równowagi (szczegółowa diagnostyka oraz różnicowanie zawrotów, m.in. położeniowe zawroty głowy – BPPV – manewry diagnostyczne, repozycyjne i uwalniające)
- przewlekłe bóle głowy i migreny(terapia indywidualna, kwalifikacja do terapii toksyną botulinową, kwalifikacja do odpowiedniej fizjoterapii)
- padaczki i stany zaburzeń przytomności (w tym padaczką lekooporną, oraz niewyjaśnionymi utratami przytomności)
- choroby naczyniowe mózgu (stany poudarowe, tętniaki, zwężenia tętnic szyjnych i mózgowych, kwalifikacja do stentowania, malformacje naczyniowe,),
- choroba Parkinsona i zaburzenia ruchowe (diagnostyka problemu, kwalifikacja do terapii farmakologicznej i fizjoterapeutycznej)
- choroba Alzheimera i otępienia (diagnostyka problemu, kwalifikacja do terapii farmakologicznej i niefarmakologicznej, leczenie zaburzeń neuropsychiatrycznych)
Przygotowanie do wizyty
- Aktualna lista leków (nazwy, dawki, częstotliwość przyjmowania)
- Wszelka dokumentacja medyczna związana z problemem
- Badania możliwe do wykonania przed wizytą – sugerowane badania do wykonania przed wizytą wyszczególnione są na stronach:
Centrów Specjalistów –> LINK - Zgłoś swoją nieobecność – jeśli nie możesz przyjść na umówioną wizytę, pamiętaj by ją odwołać
Lista publikacji
https://scholar.google.com/citations?user=953ChegAAAAJ&hl=pl